Roleta rzymska

product video-preview

Wymiary w centymetrach

Potrzebujesz specjalnych wymiarów? Wyślij zapytanie

 • Czas realizacji zamówień 7-10 dni roboczych


+
-

Modele rolet rzymskich

Tkaniny

Zastanawiasz się jak na żywo wyglądają tkaniny? Zamów próbki tkanin

Przezroczystość:

Kolekcja:

Rodzaj systemu

Sposób Montażu

Strona sterowania

brand-1
brand-1
brand-1
brand-1
brand-1
brand-1
brand-1
brand-1
brand-1
brand-1
brand-1
brand-1
brand-1
brand-1
Jak prać rolety rzymskie?

Jak prać rolety rzymskie?

Co istotne, rolety rzymskie wykonane są z różnych tkanin, które jednak bez problemu możemy uprać. Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na metce, jednak warto wiedzieć, że zazwyczaj trzeba wstawić je na pranie ręczne lub delikatne, w zależności od rodzaju pralki. Pamiętajmy także o tym, by nie ustawiać na pralce dużego wirowania. Rolety rzymskie raczej wykonane są z delikatnych tkanin, które pod wpływem zbyt szybkich obrotów lub zbyt wysokiej temperatury mogą się zwyczajnie zniszczyć. Najbezpieczniej jest ustawić temperaturę na nie więcej niż 30 stopni, a wirowanie mniej więcej na 800 obrotów. Kiedy rolety wyschną, możemy je wyprasować. Pamiętajmy, że rolety rzymskie prasujemy, podobnie jak, np. zwykłe zasłony, sprawdźmy jednak w jaki sposób układają się zakładki i drapania w roletach i prasujmy je zgodnie z ich ułożeniem, by nie powstały tzw. zagięcia na tkaninie.

Gdy już mniej więcej wiemy, jakie parametry należy ustawić na pralce, możemy przystąpić do ściągania rolet z okien. Pamiętajmy, że jest to czynność, która musi odbywać się z zachowaniem kolejności poszczególnych kroków. Najpierw rozwijamy całkowicie roletę i wypinamy sznurki z klipsów. Sznurki te służą oczywiście do zwijania się rolety. Kolejnym krokiem jest przeciągnięcie sznurków przez kółeczka, zdjęcie zabezpieczeń patyczków, utrzymujących roletę i wyciągnięcie ich. Ostatnim krokiem jest odczepienie rolety z rzepów. Po wypraniu tkaniny, rolety rzymskie montujemy tak, jak je ściągaliśmy, zaczynając od przyklejenia ich do rzepu. Proces ten nie jest czasochłonny, wymaga przede wszystkim wprawy. Nie zapominajmy, aby rolety prać regularnie, gdyż tylko wtedy zachowają one swój dobry stan.

Modele rolet rzymskich – gdzie je montujemy?

Modele rolet rzymskich – gdzie je montujemy?

Coraz większe grono osób, chcących zapewnić sobie w domu prywatność, decyduje się na produkt będący kompromisem pomiędzy długimi i łapiącymi kurz zasłonami, a sztywnymi żaluzjami i wybiera rolety rzymskie. Co to właściwie jest za produkt ? Dlaczego warto zdecydować się na model drugi i trzeci rolet rzymskich i w jakich dokładnie pomieszczeniach użyć tych konkretnych modeli?

O tym, że rolety pełnią także funkcję dekoracyjną, wie chyba każdy. Świetnie dopełniają wnętrza salonów, sypialni, czy kuchni. Pewne grono osób wykorzystuje je także w łazience, w zależności od rodzaju budynku oraz tego, czy konstrukcja ma zamontowane okno w tym pomieszczeniu. Słowem, pasują one praktycznie wszędzie, choć można je podzielić na konkretne modele, które o wiele lepiej będą dopasowane do danego rodzaju pomieszczenia, ale o tym nieco później. Jak możemy zatem podzielić rolety rzymskie?

Roleta rzymska model 2

Ten model rolet dedykowany jest do różnorodnych tkanin ze wzorem. Charakterystyczne tunele rolety są umiejscowione z tyłu, co więcej, wzbogacone są bawełnianymi taśmami, które zawsze są dopasowane kolorystycznie do tkaniny. Roleta rzymska model 2 ma wbudowany system, chroniący dzieci, tzw. Bezpieczne Dziecko. Roletę tę tworzą fiszbiny okrągłe, które mają średnicę 4 mm, a długość fałdy wynosi min. 24 cm. Po odsłonięciu rolety drapowania układają się w bardzo małe zakładki, dzięki czemu roleta ta sprawdzi się zarówno do mniejszych, wąskich okien, jak i nieco szerszych. Bez problemu można ją jednak zamontować w pomieszczeniach, które przestrzennie są bardzo niewielkie oraz w pokojach dziennych lub sypialniach.

Roleta rzymska model 3

Ten rodzaj rolet to rodzaj zasłony dedykowany sporym przestrzeniom. Tkanina rolety rzymskiej modelu nr 3 układa się na tzw. zakładkę, jest podpięta, „szczypana” z tyłu produktu. Roleta ta jest rekomendowana do wszystkich rodzajów tkanin, przede wszystkim do wzorów w postaci pionowych pasków. Daje to efekt zarazem „romantyczny”, ale także nieco „ciężki”. Bardzo ładnie prezentuje się natomiast w sporych salonach, pokojach dziennych połączonych z kuchnią lub w jadalniach z kuchnią. Warto pamiętać, że minimalna długość fałdy w tym modelu wynosi mniej więcej 21 cm, dlatego rolety muszą mieć przestrzeń. Dedykowana jest natomiast praktycznie wszystkim rodzajom tkanin, do tego bardzo łatwa w obsłudze, ma zamontowane trwałe wzmocnienia i sznurki, dzięki czemu możemy mieć pewność, że się nie zerwie. Roleta rzymska model 3 również ma wbudowany system, który chroni dzieci, zwany systemem Bezpieczne Dziecko.

Warto wspomnieć, że zarówno rolety rzymskie model 2, jak i 3 są produkowane na wymiar, dzięki temu idealnie pasują do wszystkich okien.

Jakie tkaniny wykorzystuje się do stworzenia rolet

Jakie tkaniny wykorzystuje się do stworzenia rolet

Jeśli chodzi o tkaniny, wykorzystywane są bardzo często te naturalne, takie jak: bawełna i len, jednak dużo częściej produkuje się rolety rzymskie z tkanin typu PES – Polieterosulfon. Tworzywo to dużo lepiej sprawdza się do produkcji rolet, gdyż nie blaknie i nie gniecie się. Ponadto ma bardzo wysoką odporność na działanie promieniowania UV, dlatego rolety z PES można montować bez żadnego problemu w oknach od strony południowej. Co więcej, PES jest dość sztywny i odporny na działanie wysokich temperatur. Bardzo łatwo utrzymuje się go w czystości, delikatne zabrudzenia możemy bez problemu wyczyścić szmatką nasączoną wodą z delikatnym detergentem. Tworzywo PES cechuje także duża stabilność wymiarowa, podczas prania nie dochodzi do jakichkolwiek odkształceń. Jest to materiał rekomendowany przez wielu producentów rolet rzymskich, warto zatem na niego postawić!

Rolety rzymskie możemy podzielić na trzy grupy:

 • przezroczyste – są to rolety tzw. woalowe, które przypominają nieco firanę. Z powodzeniem mogą zastępować firany w różnorodnych pomieszczeniach. Niestety, nie pełnią one funkcji kryjącej, dlatego rozsądniej jest nie montować ich w pomieszczeniach, w których chcemy mieć zapewnioną prywatność,

 • półprzezroczyste – te rolety to jedne z popularniejszych rozwiązań. Często montowane są w kuchniach oraz pokojach dziennych. Są nieco bardziej zaciemnione niż rolety przezroczyste, widoczność przez nie jest ograniczona, natomiast nadal „przepuszczają” światło,

 • zaciemniające – te rolety to świetny zamiennik zasłon lub kotar. Najczęściej montuje się je w sypialniach, są jednak dużo lepszym rozwiązaniem niż zwykłe zasłony, gdyż możemy je swobodnie podnieść do góry, dzięki czemu nie „zbierają kurzu”, jak tradycyjne zasłony.

Gdzie montujemy rolety rzymskie?

Gdzie montujemy rolety rzymskie?

Rolety rzymskie można zamontować w praktycznie każdym pomieszczeniu z oknami i drzwiami tarasowymi, balkonowymi. Musimy jedynie pamiętać o tym, że do konkretnego pokoju w domu sprawdzi się inny model rolety oraz inna tkanina. W kuchni najczęściej montuje się rolety rzymskie półprzezroczyste lub przezroczyste model drugi. Ten rodzaj rolet rzymskich nie jest „ciężki”, a dzięki lekkiej lub całkowitej przezroczystości optycznie powiększa pokój. Kuchnia to dosyć ciasne pomieszczenie, w którym znajduje się sporo mebli i sprzętów, z pewnością nie pasują tam rolety rzymskie z modelu trzeciego. Inaczej wygląda sytuacja, jeśli chodzi o salon lub pokój dzienny. W tym pomieszczeniu bez problemu możemy zamontować rolety rzymskie model trzeci. Sprawdzą się zarówno tkaniny półprzezroczyste, jak i całkowicie zacieniające. W sypialni montujemy model drugi lub trzeci, w zależności od przestrzeni, jaką dysponujemy. Bardzo wiele osób natomiast decyduje się na rolety zaciemniające, gdyż ceni prywatność. Tkanin całkowicie kryjących możemy użyć zarówno w modelu drugim, jak i trzecim rolet, pamiętajmy jednak, że model trzeci układa się „na zakładkę” do tyłu, dlatego, jeśli postawimy na rolety wzorzyste, może on nie być kompletny, gdyż „schowa” się w zakładce.

Rolety rzymskie to nowoczesny rodzaj zasłon do okien i drzwi balkonowych, tarasowych. Z powodzeniem mogą one także zastępować żaluzje i firany. Łatwość czyszczenia, szybkość montażu oraz mnogość wariantów sprawia, że rolety te są bardzo chętnie montowane w wielu domach.

Dkonoując u nas zakupu systemów do rolet rzymskich, otrzymujecie Państwo w zależnie od wysokości i szerokości systemu, kompletny zestawy wyposażone we wszytko od A do Z.
Poniżej znajdują się table w których zostały sparametryzowane ilości :  rolek, wieszaków oraz fiszbin dla danej wielkości rolety.
Np. zamawiając u nas mechanizm o wymiarach szer. 100 x  dł. 141 cm, otrzymujcie Państwo, kompletnie wyposażony system wraz z 2 wieszakami,  6 fiszbinami oraz obciążnikiem rolety.

 

Roleta rzymska jest w pełni funkcjonalna i atrakcyjna wyłącznie wtedy, gdy zostanie odpowiednio dopasowana i zamontowana. To z koeli jest możliwe do wykonania tylko wtedy, gdy wie się, jak zmierzyć rolety rzymskie. Staranne i prawidłowe zwymiarowanie jest po zakupie wszystkich niezbędnych elementów pierwszym i najważniejszym krokiem do bezawaryjnej i możliwie jak najdłuższej pracy tego elementu wyposażenia.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem i skorzystania z tej fachowej wiedzy. Jak mierzyć roletę rzymską? Zachęcamy do lektury, by dowiedzieć się, jak robić to prawidłowo.

Instrukcja pomiarowania : montaż na ścianie

Montaż na ścianie jest jednym z najpopularniejszych rodzajów umiejscowienia rolety. Aby dokonać go w prawidłowy sposób, należy uwzględnić następujące elementy:

A - SZEROKOŚĆ ROLETY

Mowa o szerokości całkowitej. Najważniejsza zasada przy pobieraniu tego wymiaru jest taka, by na końcu uwzględnić dodatkowe 5-10 centymetrów. Dodając je do szerokości wnęki okiennej można mieć pewność, że gdy roleta zostanie opuszczona, nie pojawią się prześwity.

B - WYSOKOŚĆ ROLETY

Chodzi o wysokość całkowitą. Ważną informacją jest tutaj fakt, że wysokość zwiniętej rolety rzymskiej z naszej oferty wynosi od 22 do 35 cm, co jest zależne od długości zakupionego modelu.

C - SZEROKOŚĆ WNĘKI OKIENNEJ

D - WYSOKOŚĆ WNĘKI OKIENNEJ

Instrukcja pomiarowania : opcja bezinwazyjna – montaż na ramie okna

W przypadku rolet rzymskich instalowanych na ramie okna jest nieco łatwiej – montaż odbywa się całkowicie bezinwazyjnie, a do pobrania są wyłącznie dwa, następujące wymiary:

A - SZEROKOŚĆ

Całkowita szerokość szyby. Uwaga! Wymiar powinien uwzględniać również listwy przyszybowe.

B - WYSOKOŚĆ

Całkowita wysokość obejmująca powierzchnię od górnej do dolnej krawędzi ramy.

Instrukcja pomiarowania : montaż we wnęce okiennej

Nieco bardziej skomplikowane będzie pobranie wymiarów do montażu rolet rzymskich we wnęce okiennej. Postaraliśmy się jednak w poniższej instrukcji wyjaśnić to możliwie jak najdokładniej.

A - SZEROKOŚĆ WNĘKI OKIENNEJ

Przy pobieraniu tej szerokości należy pamiętać, że:

 • W przypadku, gdy szerokość wnęki nie jest taka sama we wszystkich punktach – wybiera się najmniejszy wymiar.

 • Aby roleta mogła być swobodnie zamontowana, konieczne jest odjęcie 5 milimetrów od szerokości wnęki okiennej.

 

B - WYSOKOŚĆ WNĘKI OKIENNEJ

Przy pobieraniu tej wysokości należy pamiętać, że:

 • W przypadku, gdy wysokość wnęki nie jest taka sama we wszystkich punktach – wybiera się najmniejszy wymiar.

 • Aby roleta mogła być swobodnie zamontowana, konieczne jest odjęcie 5 milimetrów od szerokości wnęki okiennej.

 

Raz jeszcze zachęcamy do dokładnego przestudiowania informacji dotyczących tego jak mierzyć roletę rzymską przed jej zamówieniem. Przypominamy również, że w razie jakichkolwiek wątpliwości, czy pytań – nasz zespół chętnie pomoże i fachowo wszystko wyjaśni.

W tym celu zapraszamy do kontaktu poprzez preferowaną formę. Zależy nam na pełnej i jak najdłuższej satysfakcji z użytkowania zakupionych u nas rolet, prosimy więc o dokładne stosowanie się do wyżej zamieszczonych instrukcji pomiarowania.

Odpowiednio zmierzone i wybrane wedle gustu rolety rzymskie to dopiero początek drogi do ich pełnego użytkowania. Najważniejsze to wiedzieć, jak zamontować rolety rzymskie, by faktycznie zostało to wykonane w sposób prawidłowy i gwarantujący długotrwałe, bezproblemowe użytkowanie tego rodzaju przysłon okiennych.

W związku z powyższym, przygotowaliśmy dla Państwa kompleksowy przewodnik, wyjaśniający jak montować rolety rzymskie. Wystarczy kierować się zamieszczonymi tutaj wskazówkami, by krok po kroku móc dojść do pożądanego finału, jakim są odpowiednio zainstalowane i spełniające swoją funkcję rolety rzymskie. Zachęcamy do skorzystania z instrukcji, a w razie dodatkowych pytań – zachęcamydo kontaktu.

Krok 1: Zapoznanie się z produktem.

Po otrzymaniu przesyłki z zamówieniem, prosimy o sprawdzenie jej zawartości. Kompletny zestaw montażowy zakupiony w naszym sklepie składa się z następujących elementów:

 • uchwyty do podwieszenia rolety,

 • zapięcia pozwalające na szybkie połączenie rolety z uchwytem,

 • kołki rozporowe niezbędne do przymocowania uchwytów do ściany lub sufitu.

 

Po upewnieniu się, że w zestawie do mocowania rolet są wszystkie niezbędne elementy – można przejść do kroku następnego.

Krok 2: Montaż uchwytów mocujących.

Po wyznaczeniu odpowiedniego miejsca na ścianie/suficie, należy przykręcić uchwyty mocujące. Rekomendujemy skorzystanie z kołków rozporowych ( Ø8). Ważne jest to, by odpowiednio dopasować ilość uchwytów, która powinna być dopasowana do szerokości rolety. W efekcie powinno się uzyskać roletę przymocowaną sztywno i trwale. Powinna być mocno osadzona i nie ruszać się.

Krok 3: Przykręcenie spinek montażowych.

Kolejnym krokiem do szczęśliwego finału jest przykręcenie do uprzednio zamontowanych uchwytów - spinek montażowych. Można to zrobić za pomocą dołączonych w zestawie śrubek – co jest rekomendowanym rozwiązaniem.

Krok 4: Mocowanie rolety rzymskiej.

Do tak przygotowanych uchwytów należy w następnej kolejności przymocować roletę. Przypominamy, że uchwyty powinny być mocno przytwierdzone do wybranej powierzchni (ściana/sufit), aby uniknąć późniejszych komplikacji.

Krok 5: Poprawki i zakończenie montażu.

Mimo iż mogłoby się wydawać, że na kroku 4 montaż można zakończyć – warto jeszcze chwilę poświęcić na ostatnie „kosmetyczne” poprawki.

Wystający „skobelek” powinien zostać:

 • przesunięty w lewo,

 • schowany pod rzepem tkaniny.

 

Zachęcamy raz jeszcze, by podczas montażu zakupionej u nas rolety rzymskiej stosować się do wyżej umieszczonej instrukcji. To najprostszy sposób upewnienia się, że przysłony okienne zostaną zainstalowane poprawnie i dzięki temu, będą służyć jak najdłużej, bezawaryjnie i zgodnie ze swoją pełną funkcjonalnością, spełniając oczekiwania wszystkich użytkowników.

Równocześnie pozwolimy sobie przypomnieć o możliwości skontaktowania się z nami, w razie jakichkolwiek dodatkowych wątpliwości, czy pytań związanych z instalacją rolet. Jesteśmy do Państwa dyspozycji, gdyż zależy nam na tym, by każdy klient był w pełni usatysfakcjonowany ze współpracy z nami.

Opinie

2131 3123 123 123

123 1231 2313 123123 123 131

11-10-2020 07:25

test

test

11-10-2020 07:24

Bartosz Lewandowski

To jest opinia nr 2 To jest opinia nr 2 To jest opinia nr 2 To jest opinia nr 2 To jest opinia nr 2 To jest opinia nr 2 To jest opinia nr 2 To jest opinia nr 2 To jest opinia nr 2 To jest opinia nr 2

10-10-2020 14:56

Aleksander Nowak

To jest przykładowa treść opinii. To jest przykładowa treść opinii. To jest przykładowa treść opinii. To jest przykładowa treść opinii. To jest przykładowa treść opinii. To jest przykładowa treść.

10-10-2020 14:21

Dodaj opinię

Ocena

x Drogi Użytkowniku, Dziękujemy za zainteresowanie naszym sklepem internetowym! W związku z aktualnymi regulacjami o ochronie danych osobowych, pragniemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez nasz sklep. Dbamy o to, aby Twoje dane były bezpieczne. Przygotowaliśmy w tym celu Regulamin oraz Politykę prywatności – prosimy o zapoznanie się z nimi. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies. Klikając przycisk „Zamknij komunikat” bądź kontynuując korzystanie ze sklepu akceptujesz postanowienia wymienionych dokumentów, w tym wyrażasz zgodę na użycie ciasteczek.

HUMBLE 46

GROOVE 11

ANOTHER 11

ANOTHER 97

GENIUS 10

HUMBLE 10

DITO 90

HUMBLE 19

HUMBLE 80

HUMBLE 82

HUMBLE 30

ANGELIQUE 6

ANGELIQUE 119

LUXE 18

MULTI 10

GENIUS 13

GENIUS 90

LUXE 92

MULTI 11

MULTI 90

MULTI 92

LUXE 11

COCO 11

COCO 19

ANOTHER 18

HUMBLE 11

GENIUS 11

GENIUS 55

GENIUS 91

GENIUS 92

GENIUS 93

HUMBLE 94

JACKY 12

ANOTHER 13

ANOTHER 17

GROOVE 13

GROOVE 17

GROOVE 19

GROOVE 92

HUMBLE 95

ANOTHER 93

COCO 90

ANOTHER 10

ANOTHER 92

DITO 11

Humble 18

Humble 91

JACKY 10

HUMBLE 12

HUMBLE 13

HUMBLE 35

HUMBLE 36

HUMBLE 55

HUMBLE 60

HUMBLE 65

HUMBLE 87

HUMBLE 90

HUMBLE 93

COCO 91

LUCKY 11

LUXE 10

LUXE 16

LUXE 20

LUXE 30

LUXE 45

LUXE 52

LUXE 55

ANGELIQUE 65

DITO 92

DITO 10

ANGELIQUE 108

ANGELIQUE 145

COCO 95

GROOVE 90

LUXE 15

TROTS 45

TROTS 60

TROTS 91

SOLUTION 10

SOLUTION 90

SOLUTION 92

SOLUTION 11

SOLUTION 12

CROSS 11

CROSS 13

CROSS 90

SOLUTION 17

SOLUTION 83

TROTS 10

TROTS 90

ZARA 90

ZARA 92

TROTS 53

TROTS 92

ZARA 86

ZARA 15

ZARA 19

TROTS 11

TROTS 93

TROTS 13

SCALA SATIN 93

CHINTZ 60

TOUCH 30

CHINTZ 57

CHINTZ 96

HERITAGE 94

HUG 18

HUG 54

TOUCH 18

HUG 10

CHINTZ 82

PATROL 12

TOUCH 45

SUMMERY 37

TOUCH 86

TOUCH 90

WISDOM 13

SCALA SATIN 86

CHINTZ 93

WISDOM 60

PATROL 16

PATROL 55

SUMMERY 11

Touch 10

Touch 12

PATROL 96

PATROL 63

PATROL 92

WISDOM 12

CHINTZ 55

CHINTZ 13

CHINTZ 16

CHINTZ 27

CHINTZ 30

CHINTZ 37

CHINTZ 42

CHINTZ 43

CHINTZ 45

HERITAGE 12

HERITAGE 18

HERITAGE 86

HERITAGE 90

HERITAGE 92

HUG 13

HUG 15

HUG 16

CHINTZ 90

CHINTZ 95

HUG 17

HUG 20

HUG 25

HUG 45

HUG 51

HUG 90

HUG 91

HUG 94

SUMMERY 16

TOUCH 40

TOUCH 43

TOUCH 50

TRACK 11

TRACK 51

WISDOM 11

SUMMERY 90

SCALA SATIN 17

SUMMERY 92

SUMMERY 93

TOUCH 14

TOUCH 20

TOUCH 23

TOUCH 53

TOUCH 55

TOUCH 80

TOUCH 87

TOUCH 92

TOUCH 96

TRACK 91

SCALA SATIN 35

SCALA SATIN 40

SCALA SATIN 45

SCALA SATIN 55

SCALA SATIN 57

SCALA SATIN 60

SCALA SATIN 80

TOUCH 16

SCALA SATIN 87

SCALA SATIN 90

SCALA SATIN 92

TRACK 12

WISDOM 14

WISDOM 55

WISDOM 83

HUG 11

WISDOM 92

WISDOM 93

WISDOM 96

TOUCH 17

CHINTZ 11

CHINTZ 12

CHINTZ 81

Chintz 35

PATROL 10

HUG 96

PATROL 11

To jest testowy content nie ma cookiesów

Rolety Duo:

To jest test