GDZIE MONTUJEMY ROLETY RZYMSKIE?

GDZIE MONTUJEMY ROLETY RZYMSKIE?

Rolety rzymskie można zamontować w praktycznie każdym pomieszczeniu z oknami i drzwiami tarasowymi, balkonowymi. Musimy jedynie pamiętać o tym, że do konkretnego pokoju w domu sprawdzi się inny model rolety oraz inna tkanina. W kuchni najczęściej montuje się rolety rzymskie półprzezroczyste lub przezroczyste model drugi. Ten rodzaj rolet rzymskich nie jest „ciężki”, a dzięki lekkiej lub całkowitej przezroczystości optycznie powiększa pokój. Kuchnia to dosyć ciasne pomieszczenie, w którym znajduje się sporo mebli i sprzętów, z pewnością nie pasują tam rolety rzymskie z modelu trzeciego. Inaczej wygląda sytuacja, jeśli chodzi o salon lub pokój dzienny. W tym pomieszczeniu bez problemu możemy zamontować rolety rzymskie model trzeci. Sprawdzą się zarówno tkaniny półprzezroczyste, jak i całkowicie zacieniające. W sypialni montujemy model drugi lub trzeci, w zależności od przestrzeni, jaką dysponujemy. Bardzo wiele osób natomiast decyduje się na rolety zaciemniające, gdyż ceni prywatność. Tkanin całkowicie kryjących możemy użyć zarówno w modelu drugim, jak i trzecim rolet, pamiętajmy jednak, że model trzeci układa się „na zakładkę” do tyłu, dlatego, jeśli postawimy na rolety wzorzyste, może on nie być kompletny, gdyż „schowa” się w zakładce. Rolety rzymskie to nowoczesny rodzaj zasłon do okien i drzwi balkonowych, tarasowych. Z powodzeniem mogą one także zastępować żaluzje i firany. Łatwość czyszczenia, szybkość montażu oraz mnogość wariantów sprawia, że rolety te są bardzo chętnie montowane w wielu domach.

ROLETY RZYMSKIE MOŻEMY PODZIELIĆ NA TRZY GRUPY:

ROLETY RZYMSKIE MOŻEMY PODZIELIĆ NA TRZY GRUPY:

  • PRZEZROCZYSTE – są to rolety tzw. woalowe, które przypominają nieco firanę. Z powodzeniem mogą zastępować firany w różnorodnych pomieszczeniach. Niestety, nie pełnią one funkcji kryjącej, dlatego rozsądniej jest nie montować ich w pomieszczeniach, w których chcemy mieć zapewnioną prywatność,
  • PÓŁPRZEZROCZYSTE – te rolety to jedne z popularniejszych rozwiązań. Często montowane są w kuchniach oraz pokojach dziennych. Są nieco bardziej zaciemnione niż rolety przezroczyste, widoczność przez nie jest ograniczona, natomiast nadal „przepuszczają” światło,
  • ZACIEMNIAJĄCE – te rolety to świetny zamiennik zasłon lub kotar. Najczęściej montuje się je w sypialniach, są jednak dużo lepszym rozwiązaniem niż zwykłe zasłony, gdyż możemy je swobodnie podnieść do góry, dzięki czemu nie „zbierają kurzu”, jak tradycyjne zasłony.
JAKIE TKANINY WYKORZYSTUJEMY DO USZYCIA ROLET ?

JAKIE TKANINY WYKORZYSTUJEMY DO USZYCIA ROLET ?

Jeśli chodzi o tkaniny, wykorzystywane są bardzo często te naturalne, takie jak: bawełna i len, jednak dużo częściej produkuje się rolety rzymskie z tkanin typu PES – Polieterosulfon. Tworzywo to dużo lepiej sprawdza się do produkcji rolet, gdyż nie blaknie i nie gniecie się. Ponadto ma bardzo wysoką odporność na działanie promieniowania UV, dlatego rolety z PES można montować bez żadnego problemu w oknach od strony południowej. Co więcej, PES jest dość sztywny i odporny na działanie wysokich temperatur. Bardzo łatwo utrzymuje się go w czystości, delikatne zabrudzenia możemy bez problemu wyczyścić szmatką nasączoną wodą z delikatnym detergentem. Tworzywo PES cechuje także duża stabilność wymiarowa, podczas prania nie dochodzi do jakichkolwiek odkształceń. Jest to materiał rekomendowany przez wielu producentów rolet rzymskich, warto zatem na niego postawić!

Dane techniczne

Dla uzyskania prawidłowych pomiarów, należy pobrać po dwa wymiary z długości i szerokości. Musimy zwrócić również uwagę na wystające elementy okna tj. klamki lub wywietrzniki. Dlatego sprawdzić trzeba, czy nasza roleta umożliwi pełne otwarcie skrzydła okna po zamontowaniu. Montaż nad wnęką okienną Przy tym typie montażu, roleta zamocowana jest do ściany lub sufitu. Jest to najczęściej stosowany montaż, który wymaga min. 25 cm przestrzeni nad nadprożem okna. Wynika to z faktu, iż maksymalnie złożona roleta ma wysokość około 25 cm. Należy to uwzględnić przy wyborze miejsca mocowania uchwytów, aby podniesiona roleta nie przeszkadzała podczas otwierania okna lub drzwi balkonowych.

 

 

 

 

 

 

 

Mocowanie poza wnęką okienną

W przypadku gdy roleta rzymska mocowana jest poza wnęką okienną, do szerokości wnęki należy dodać od 5 do 10 cm po obu jej stronach, w celu zniwelowania bocznych prześwitów i uzyskania dobrego efektu wizualnego.

 

 

Montaż w świetle wnęki okiennej W takim przypadku roleta rzymska zostanie zamocowana wkrętami do górnej części wnęki okiennej. Jeśli zadecydują się Państwo na montaż rolety we wnęce okiennej, należy dokonać pomiaru wnęki okiennej i od wysokości i szerokości odjąć od 1 do 2 cm. W taki sposób zwymiarowana roleta będzie poruszała się swobodnie i bezinwazyjnie.

 

Montaż bezinwazyjny na skrzydle okiennym Podczas dokonywania pomiaru przy wyborze montażu rolety do skrzydła okna, należy do szerokości szyby dodać po około 2 cm po obydwu jej stronach, aby roleta nachodziła na ramę skrzydła, ale nie zahaczała o klamkę. Z kolei wysokość rolety powinna pokrywać się z wysokością skrzydła lub możemy też do wysokości szyby dodać od 5-7 cm rolety. akapit4 MaestroMasterCardVisa

.

Opinie

Dodaj opinię

Ocena

x Drogi Użytkowniku, Dziękujemy za zainteresowanie naszym sklepem internetowym! W związku z aktualnymi regulacjami o ochronie danych osobowych, pragniemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez nasz sklep. Dbamy o to, aby Twoje dane były bezpieczne. Przygotowaliśmy w tym celu Regulamin oraz Politykę prywatności – prosimy o zapoznanie się z nimi. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies. Klikając przycisk „Zamknij komunikat” bądź kontynuując korzystanie ze sklepu akceptujesz postanowienia wymienionych dokumentów, w tym wyrażasz zgodę na użycie ciasteczek.